KLASA 4C Z WIZYTĄ W COLLINS AEROSPACE WROCŁAW
8 grudnia 2022
Uczniowie z klasy 4C - technik eksploatacji portów i terminali uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do firmy Collins Aerospace we Wrocławiu.
Wycieczka, która odbyła się 25 listopada 2022 r. zorganizowana została przez Dolnośląski Klaster Edukacyjny.
Firma Collins Aerospace Wrocław jest liderem w zakresie zaawansowanych technologicznie i inteligentnych rozwiązań dla globalnego przemysłu lotniczego i obronnego. Wrocławski zakład zajmuje się konstruowaniem, wytwarzaniem oraz serwisowaniem. Specjalizuje się w systemach paliwowych, zarządzania powietrzem w kabinie, bezpieczeństwa i sterowania samolotem. Części produkowane i naprawiane we Wrocławiu są dostarczane do wszystkich największych producentów samolotów i są obecne w większości współczesnych statków powietrznych. Obecnie Collins Aerospace we Wrocławiu zatrudnia około 1200 pracowników.
W wycieczce uczestniczyła młodzież z 5 szkół naszego regionu, kształcących w zawodach związanych z branżą lotniczą. Zostali Oni przywitani przez prezesa firmy p. Pawła Pałubińskiego oraz dyrektora HR p. Sebastiana Walczaka. Uczniowie zwiedzili hale produkcyjne, uczestniczyli w panelu dyskusyjnym, poznali oferty pracy oraz możliwości rozwoju w przedsiębiorstwie.
Metryczka
Wytworzono: | 2022-12-10 13:00 | przez: |
---|---|---|
Opublikowano: | 2022-12-08 15:03 | przez: Małgorzata Golemo |
Podmiot udostępniający: | Zespół Szkół Ekonomicznych im. Stefana Żeromskiego w Legnicy | |
Odwiedziny: | 369 |
Rejestr zmian
- Brak wpisów.