Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Technikum Nr 2 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Stefana Żeromskiego w Legnicy - Markus Zusak "Gliniany most"

Informacje

Witaj na stronie głównej Technikum Nr 2 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Stefana Żeromskiego w Legnicy

Technik eksploatacji portów i terminali

Informacja dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy

Markus Zusak "Gliniany most"

“Gliniany most” to najnowsza powieść autora światowego bestselleru “Złodziejka książek”. Zachwycająca, wielowarstwowa saga rodzinna, którą czyta się jednym tchem!

Braci Dunbar jest pięciu. Od lat mieszkają sami w domu pogrążonym w chaosie. Nie opiekuje się nimi nikt dorosły, muszą więc dawać sobie radę sami. Pewnego dnia w ich życiu na powrót pojawia się ojciec - tan, który porzucił ich po śmierci matki, a teraz wraca i chce, by jeden z chłopców pomógł mu zbudować most. Wyzwanie przyjmuje Clay, od lat skrywający w sercu dręczącą go tajemnicę. Bez reszty oddaje się pracy przy budowie mostu. Czyżby chciał w ten sposób zdławić pamięć dawnych mrocznych przeżyć?
 
“Gliniany most” to niezwykła, poetycka opowieść, w której wyjątkowy styl autora objawia się z niezwykłą wyrazistością. Markus Zusak kreśli przed nami rodzinną sagę, w której akcja zasadnicza przeplatana jest licznymi retrospekcjami. Wiele poziomów fabularnych nakłada się tu na siebie, tworząc monumentalną, łatwą do ogarnięcia i spójną konstrukcję. Wciągająca fabuła i zaskakujące zwroty akcji nadają opowieści dynamizmu, który znakomicie uprzyjemnia lekturę.

Zusak z niezwykłą pieczołowitością buduje psychologiczną warstwę utworu. Wszystkie czyny bohaterów mają głębokie uzasadnienie w zdarzeniach, które miały miejsce w przeszłości. Istotę powieści najlepiej rzecz jasna ujmuje sam autor, a czyni to w następujących słowach: “Clay Dunbar buduje most z wielu powodów: dla braci, żeby uhonorować rodziców,
ale również po to, by ocalić siebie. By stał się cud”.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2022-03-02 20:22przez:
Opublikowano:2022-03-02 20:24przez: Małgorzata Golemo
Podmiot udostępniający: Technikum Nr 2 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Stefana Żeromskiego w Legnicy
Odwiedziny:474

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Banery/Logo