Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Technikum Nr 2 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Stefana Żeromskiego w Legnicy - Ocalić od zapomnienia

Informacje

Witaj na stronie głównej Technikum Nr 2 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Stefana Żeromskiego w Legnicy

Technik eksploatacji portów i terminali

Informacja dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy

Ocalić od zapomnienia

Tradycją naszej szkoły jest pamięć o zmarłych... Aby wyrazić to czynem 31 października wolontariusze Szkolnego Koła Caritas udali się na Cmentarz Komunalny w Legnicy. Po drodze zwiedziliśmy Sanktuarium Świętego Jacka, gdzie młodzież trwała na adoracji przy Cudzie Eucharystycznym.

Następnie udaliśmy się pod Pomnik Zesłańcom Sybiru. W modlitwie poleciliśmy dusze zmarłych rodaków, których mogiły rozsiane są niemal po całej ziemi syberyjskiej. Po modlitwie udaliśmy się na Cmentarz Komunalny w Legnicy. Pod tablicą upamiętniającą bohaterów, którzy zginęli na frontach II wojny światowej zapalono znicze. W ten sposób wyraziliśmy pamięć i oddaliśmy hołd poległym bohaterom. Wolontariusze uporządkowali kwaterę dziecięcą. Spotkanie na cmentarzu zakończyliśmy modlitwą „Koronki do Miłosierdzia Bożego” w intencji zmarłych.


Agata Cwynar
Opiekun Szkolnego Koła Caritas

 

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2022-06-23 11:03przez:
Opublikowano:2022-06-23 11:16przez: Małgorzata Golemo
Podmiot udostępniający: Technikum Nr 2 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Stefana Żeromskiego w Legnicy
Odwiedziny:418

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Banery/Logo