Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Technikum Nr 2 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Stefana Żeromskiego w Legnicy - Pielgrzymka do sanktuarium w Krzeszowie

Informacje

Witaj na stronie głównej Technikum Nr 2 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Stefana Żeromskiego w Legnicy

Technik eksploatacji portów i terminali

Informacja dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy

Pielgrzymka do sanktuarium w Krzeszowie

NIEPEŁNOSPRAWNI Z PIELGRZYMKĄ U MARYI I JÓZEFA...

4 września wolontariusze Zespołu Szkół Ekonomicznych w Legnicy przybyli do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie na XXII Diecezjalną Pielgrzymkę Osób Niepełnosprawnych zorganizowana przez legnicką Caritas.

Po rocznej przerwie spowodowanej przez pandemię, do głównego sanktuarium diecezji legnickiej przybyło około 400 pielgrzymów. Spotkaniu przewodniczył biskup legnicki Andrzej Siemieniewski, który celebrował mszę św. w południe w bazylice krzeszowskiej.

Tegoroczna pielgrzymka odbyła się pod hasłem „Maryja i Józef wskazują nam drogę zawierzenia i ufności”. Jest ona związana z postawą ufności, jaką przyjęła Maryja przyjmując Bożą wolę zostania Matką Syna Bożego. Także św. Józef jest wzorem zawierzenia wobec Bożego planu. Ewangelicznej scenie zwiastowania i dialogowi, jaki Maryja odbyła z aniołem, biskup Andrzej Siemieniewski poświęcił wygłoszoną homilię.

Pielgrzymka osób niepełnosprawnych jest okazją nie tylko do modlitwy, ale także spotkań, wymiany doświadczeń oraz przeżywania radości.

Nasi wolontariusze przez cały czas trwania uroczystości, służyli pomocą przybywającym pielgrzymom. Na końcu byli odpowiedzialni za przywrócenie porządku na terenie całego klasztoru. Znakomicie wywiązali się ze swoich zadań. Otrzymali serdeczne podziękowania, upominki i zaproszenie do udziału w kolejnej pielgrzymce.

 

Agata Cwynar
Opiekun Szkolnego Koła Caritas

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2022-01-28 20:58przez:
Opublikowano:2022-01-28 11:14przez: Małgorzata Golemo
Podmiot udostępniający: Technikum Nr 2 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Stefana Żeromskiego w Legnicy
Odwiedziny:634

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Banery/Logo