Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Technikum Nr 2 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Stefana Żeromskiego w Legnicy - KURS STEWARDESS I STEWARDÓW PIERWSZY RAZ W EKONOMIE!

Informacje

Witaj na stronie głównej Technikum Nr 2 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Stefana Żeromskiego w Legnicy

Technik eksploatacji portów i terminali

Informacja dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy

KURS STEWARDESS I STEWARDÓW PIERWSZY RAZ W EKONOMIE!

W dniach 23-24 października uczniowie kształcący się w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali uczestniczyli w Kursie stewardessy i stewarda linii lotniczych.

Kurs prowadzony był przez wykładowcę akademickiego Pana Radosława Szafranowicza - Małozięcia reprezentującego firmę szkoleniową Kadry Turystyki z Warszawy.

Uczniowie w tych dniach intensywnie pracowali, wykonując zadania, z którymi na co dzień zmagają się członkowie personelu pokładowego. Uczestnicy kursu mieli do dyspozycji kamizelki ratunkowe, maski tlenowe, pasy bezpieczeństwa – elementy potrzebne do wykonania DEMO oraz wózki cateringowe, służące do obsługi podróżnych w czasie lotu, wypełnione jedzeniem i napojami. Ponieważ każdy członek personelu pokładowego musi nienagannie wyglądać, uczniowie w tych dniach wyglądali jak prawdziwe stewardessy i stewardzi.

Prowadzący odczarował dla nas zawód stewardessy i stewarda! Mówił, jakie są aktualne warunki, które trzeba spełnić, aby pracować w tym zawodzie. Pokazał, jak wygląda proces rekrutacji i jak się do niego przygotować. Interesująco opowiadał o pracy na pokładzie samolotu oraz o blaskach i cieniach tej pracy. Przedstawił jak wygląda praca stewardesy/stewarda. Kursanci zaznajomili się  z wymaganiami stawianymi kandydatom, chcącym podjąć pracę jako członek personelu pokładowego. Dowiedzieli się, jakie sytuacje mogą się wydarzyć podczas lotu i o procedurach, które należy wówczas zastosować.

Oto raport z drugiego dnia kursu:

"Punktualnie o godzinie 8.00 odbył się briefing załogi, podczas której została sprawdzona dyscyplina mundurowa oraz został rozdany przydział obowiązków na pokładzie. Wyznaczone stewardessy zaczęły przyjmować pasażerów na pokład. Gdy wszyscy pasażerowie zajęli swoje miejsca zgodnie z boarding pass (kartą pokładową) załoga stwierdziła, że kabina jest gotowa do startu. Wszyscy musieliśmy przejść instruktaż procedury bezpieczeństwa. Następnie załoga pokładu zajęła się przygotowaniem cateringu".

Kurs zakończył się egzaminem wewnętrznym, uczestnicy otrzymali certyfikaty pod patronatem Polskiej Izby Turystyki.

Organizatorem wydarzenia była p. Agnieszka Filipienko.

Uczniowie  naszej szkoły zrobili pierwszy krok do podjęcia decyzji w sprawie tego, kim chcą zostać w przyszłości i jak planować swoje życie, aby było wielką podróżą!


,,,

 

 

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2023-10-26 14:17przez:
Opublikowano:2023-10-26 09:45przez: Małgorzata Golemo
Podmiot udostępniający: Technikum Nr 2 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Stefana Żeromskiego w Legnicy
Odwiedziny:325

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Banery/Logo