Szkolne koło CARITAS

Rok Szkolny 2019/2020

 

BAL OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH I ICH PRZYJACIÓŁ

 

           Kiku wolontariuszy z naszej szkoły wzięło udział w przygotowaniu balu osób niepełnosprawnych, zorganizowanym przez Legnicką Caritas i Diecezjalne Duszpasterstwo Osób Niepełnosprawnych. Spotkanie, które miało miejsce 27 grudnia br. W Centrum Spotkań im. Jana Pawła II w Legnicy, zgromadziło osoby niepełnosprawne, ich rodziny i przyjaciół z całej diecezji legnickiej. Są to m.in. osoby, na co dzień uczestniczące w warsztatach terapii zajęciowej czy zamieszkujące domy pomocy społecznej. Wspólne świętowanie rozpoczęło się Eucharystią, której przewodniczył Biskup Marek Mendyk. Obecny był także ks. Robert Serafin – dyrektor Caritas Diecezji Legnickiej i ks. Marcin Uryga – zastępca dyrektora.Po Mszy św. miał miejsce koncert kolęd. Nie zabrakło również wspólnych życzeń, dzielenia się opłatkiem i zabawy. Bal zakończył się pokazem fajerwerków. Legnicka Caritas złożyła serdeczne podziękowania wszystkim wolontariuszom Szkolnych Kół Caritas, którzy pomagali w organizacji i przeprowadzeniu spotkania. Dostaliśmy zaproszenie do udziału za rok.

OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA

 

          Tradycją naszej szkoły jest pamięć o zmarłych. Aby wyrazić to czynem 31 października wolontariusze Szkolnego Koła Caritas udali się na Cmentarz Komunalny w Legnicy. Po drodze zwiedziliśmy Sanktuarium Świętego Jacka, gdzie młodzież spotkała się z księdzem Antonim Pławeckim, który opowiadał im o Cudzie Eucharystycznym. Następnie udaliśmy się pod Pomnik Zesłańcom Sybiru, w modlitwie poleciliśmy dusze zmarłych rodaków, których mogiły rozsiane są niemal po całej ziemi syberyjskiej. Po modlitwie udaliśmy się na Cmentarz Komunalny
w Legnicy. Pod tablicą upamiętniającą bohaterów, którzy zginęli na frontach II wojny światowej zapalono znicze. W ten sposób wyraziliśmy pamięć i oddaliśmy hołd poległym bohaterom. Wolontariusze uporządkowali kwaterę dziecięcą. Spotkanie na cmentarzu zakończyliśmy modlitwą Koronki do Miłosierdzia Bożego w intencji zmarłych.

PAPIESKIE KREMÓWKI

 

         16 października, po raz kolejny nasi wolontariusze Caritas, zaprosili wszystkich chętnych na papieskie kremówki. Dochód ze sprzedaży ciast został przeznaczony na zakup zniczy i kwiatów, którymi będziemy dekorować, zaniedbane groby dziecięce. Bardzo pragniemy podziękować wszystkim za zorganizowanie akcji, upieczenie pysznych ciast
i hojne wsparcie naszej inicjatywy. WSZYSTKIM Z SERCA DZIĘKUJEMY!

 

JUBILEUSZOWA PIELGRZYMKA NIEPEŁNOSPRAWNYCH

 

         Prawie tysiąc pięćset osób niepełnosprawnych wraz ze swoimi rodzinami i przyjaciółmi wzięło udział w: Jubileuszowej Dwudziestej Pielgrzymce Osób Niepełnosprawnych do Krzeszowa. W tym roku spotkanie odbyło się września 2019 roku pod hasłem:Maryja – Oblubienica Ducha Świętego.Pielgrzymka rozpoczęła się katechezą wygłoszoną przez
ks. Artura Trelę, diecezjalnego duszpasterza osób niepełnosprawnych.
Mówił on o roli Ducha Świętego w Kościele. Po katechezie miała miejsce Eucharystia, której przewodniczył biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski. Obecny był również ks. biskup Marek Mendyk, który wygłosił homilię i wielu kapłanów.Po wspólnej modlitwie uczestnicy udali się na obiad, po którym mogli wysłuchać koncertu ewangelizacyjnego.Nasi wolontariusze brali czynny udział w przygotowaniach do pielgrzymki trwali dzielnie na swoich stanowiskach przez cały czas trwania uroczystości, służąc pomocą przybywającym pielgrzymom. Na końcu byli odpowiedzialni za przywrócenie porządku na terenie całego klasztoru. Znakomicie wywiązali się ze swoich zadań. Otrzymali serdeczne podziękowania, upominki i zaproszenie do udziałuw kolejnej pielgrzymce za rok.

Agata Cwynar – opiekun Szkolnego Koła Caritas

 

Rok Szkolny 2018/2019

„PAPIESKIE KREMÓWKI”

 

         16 października, wolontariusze Caritas, zaprosili wszystkich chętnych na „papieskie kremówki”. Dochód ze sprzedaży ciast został przeznaczony na zakup zniczy i kwiatów, którymi będziemy dekorować, zaniedbane groby dziecięce. Bardzo pragniemy podziękować wszystkim
za zorganizowanie akcji, upieczenie pysznych ciast i hojne wsparcie naszej inicjatywy.  WSZYSTKIM Z SERCA DZIĘKUJEMY!

,,STADION MŁODYCH”

 

            W dniu 6 października 2018 uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych z ramienia diecezji Legnickiej wybrali sie w podróż do stolicy aby uczestniczyć w ogólnopolskim spotkaniu chrześcijan jakim jest stadion młodych (Stadion Narodowy PGE). Uczestniczyliśmy w ciekawych Konferencjach, Animacjach, Koncertach Uwielbieniowych a także mieliśmy okazje wysłuchać świadectw osób które nawiązały relacje z Bogiem. Po odprawieniu przez Kardynała Nycza Mszy Świętej wyruszyliśmy w drogę powrotna. Dla każdego z nas było to z pewnością niezapomniane przeżycie, a także świetna zabawa.

Sprawozdanie napisała Kamila Kordas, uczennica klasy 1H

„POGOTOWIE MARYJNE”

 

         W październiku wolontariusze Caritas uruchomili „Pogotowie Maryjne”. Spotykamy się raz w tygodniu na długiej przerwie i modlimy się jedną dziesiątką Różańca Świętego w intencjach podanych przez uczniów.  Zapraszamy wszystkich chętnych. Szczęść Boże.

NIEPEŁNOSPRAWNI DZIĘKOWALI ZA NIEPODLEGŁĄ 

 

            1 września 2018 roku wolontariusze Zespołu Szkół Ekonomicznych w Legnicy przybyli do Krzeszowa, aby po raz kolejny służyć pomocą przybywającym Pielgrzymom. Blisko 1500 osób niepełnosprawnych wzięło udział w 19. Pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawejw Krzeszowie. W tym roku uczestnicy dziękowali za sto lat Niepodległej Polski. Wspólne spotkanie, w tym roku pod hasłem: „Z Maryją dziękujemy za Niepodległą”, rozpoczęło się konferencją wygłoszoną przez ks. Tomasza Filipka, duszpasterza legnickiej Wspólnoty Osób Niepełnosprawnych im. św. Ojca Pio. Po katechezie miał miejsce koncert organowy. Najważniejszym punktem spotkania była Msza św., której przewodniczył Biskup Legnicki Zbigniew Kierniekowski. Po Eucharystii wręczono tytuł Honorowego Przyjaciela Osób Niepełnosprawnych. Na zakończenie odbył się koncert Zespołu Artystycznego Żołnierzy Rezerwy „Rota” ze Złotoryi, który wykonał kilkanaście pieśni patriotycznych.Zmęczeni, przemoczeni, ale szczęśliwi wracaliśmy do domu, w przekonaniu dobrze spełnionej służby na rzecz osób niepełnosprawnych.

 

 

NASZA WIZYTA W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ DLA DOROSŁYCH

 

                W czwartek 19 kwietnia 2018 r. Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas spotkali się z podopiecznymi Domu     Pomocy Społecznej w Legnicy.Uczniowie przygotowali: „Wiosenne spotkanie przy muzyce i poezji”. Występ naszych wolontariuszy bardzo się podobał, przygotowane przez nich ciasta smakowały. Otrzymaliśmy zaproszenie na kolejne spotkania.

UDANY FESTYN Z OKAZJI DNIA DZIECKA Z LEGNICKĄ CARITAS

 

         4 czerwca 2018 r. nasi wolontariusze brali czynny udział w festynie okazji Dnia Dziecka, pod hasłem „Bądźmy razem”. Do wspólnej zabawy zostały zaproszone wszystkie dzieci z miasta i powiatu legnickiego oraz Szkolne Koła Caritas z całej diecezji.

         Spotkanie rozpoczęło się o godz. 10.00 Mszą św. w Katedrze Legnickiej skąd następnie wyruszyliśmy barwnym korowodem dziecięcym do Parku Miejskiego. Wśród atrakcji były koncerty, występy artystyczne, pokazy służb mundurowych, zabawy i gry zręcznościowe, konkursy z nagrodami.

         Nasi wolontariusze wykazali się dużym zaangażowaniem szczególnie ujmujące było ich radosne usposobienie, pomysłowość, zaradność, łatwo nawiązywali kontakt z uczestnikami, chętnie brali udział z dziećmi w grach i zabawach zręcznościowych. To wspaniałe wydarzenie na długo pozostanie
w naszej pamięci.

 

Sprawozdanie z działalności Szkolnego Koła Caritas w I semestrze roku szkolnego 2017/2018

Legnicki Dzień Osób z Zespołem Downa na terenie Środowiskowego Centrum Integracyjno – Profilaktycznego 13.06.2017r.

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas przy Zespole Szkół Ekonomicznych aktywnie włączyli się w to przedsięwzięcie.

Światowy Dzień Zespołu Downa to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych. Co roku organizatorzy przygotowują szereg wydarzeń mających na celu promowanie praw osób z Zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym. Z tej okazji na całym świecie odbywają się imprezy, których celem jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej zespołu Downa, propagowanie praw i dobra ludzi z tą wadą genetyczną i integracja z nimi.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Legnicy, chcąc aktywnie okazać wsparcie dzieciom i osobom dorosłym z Zespołem Downa, zorganizowała drugą edycję „Legnickiego Dnia Osób z Zespołem Downa. Tegoroczne przedsięwzięcie włącza się w ogólnoświatową akcję organizowaną przez różne instytucje w miesiącu marcu, pod hasłem „Mój głos. Moja społeczność”. Organizatorzy założyli, że warto pamiętać o osobach z Zespołem Downa przez cały rok, w związku z czym, wydarzenie przeniesiono na czerwiec, miesiąc najbardziej kojarzący się z dziećmi. Założono, że głównym celem tegorocznego przedsięwzięcia będzie kształcenie u osób z Zespołem Downa prawidłowych reakcji na zaskakujące, nietypowe sytuacje podczas dnia codziennego, zachowanie się w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.

W tym roku do współpracy zostali zaproszeni :

– Zespół Placówek Specjalnych,

– funkcjonariuszy Wydziału ds. Patologii i Nieletnich Komendy Miejskiej Policji w Legnicy,

– Jednostkę Poszukiwawczo – Ratowniczą „Baryt”,

– Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa „Otwórz Serce”,

– Stowarzyszenie Przyjaciół Osób z Upośledzeniem Intelektualnym „Jutrzenka”.

Nad bezpieczeństwem uczestniczących w programie dzieci czuwali wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas przy Zespole Szkół Ekonomicznych im.S.Żeromskiego w Legnicy.Wszystkim wolontariuszom

z całego serca dziękuję za pomoc i zaangażowanie.

MAJÓWKA Z PORADNIĄ!!!
Poradnia Psychologiczno -Pedagogiczną Nr 2 w Legnicy po raz drugi zorganizowała na terenie Środowiskowego Centrum Integracyjno-Profilaktycznego przy ul. Chrobrego 13 festyn dla najmłodszych. 23 maja w godzinach od 10 do 14 bawili się uczniowie Szkół Podstawowych Nr 6 i Nr 1, którzy zamieszkują obszar rewitalizowany naszego miasta.
Ideą tego przedsięwzięcia Poradni jest m.in., poprzez zaproponowaną aktywność dla dzieci, przełamywanie istniejących stereotypów dzielnicowych oraz ukazywanie zamieszkiwanego rejonu z innej perspektywy. Dla Poradni jest to także okazja do budowania przyjaznego wizerunku w oczach dzieci, które często korzystają z pomocy psychologiczno-pedagogicznej oferowanej przez placówkę.
Pracownicy Poradni przygotowali dla dzieci liczne atrakcje o charakterze artystyczno-sportowym. Pracę kadry pedagogicznej placówki wspierali uczniowie-wolontariusze Szkolnego Koła Caritas działającego przy Zespole Szkół Ekonomicznych im. S. Żeromskiego w Legnicy. Podczas „Majówki z Poradnią” dzieci miały okazję wziąć udział w zabawach sportowo-zręcznościowych, zajęciach plastycznych i zagadkach logicznych. Jak również mogły wziąć udział w loterii fantowej i wylosować upominki ufundowane przez sponsorów wśród, których również należy wymienić  SKC z Ekonoma. Każde dziecko mogło sobie wybrać dowolną maskotkę, którą przygotowali Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych.

 

Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele, Uczniowie
 Odpowiadając na Apel ofiar wojny w Syrii zechciejmy pomóc najbardziej pokrzywdzonym w wyniku strasznych prześladowań
w Aleppo.
To piękne miasto jest w wielkim kryzysie humanitarnym. Ludzie nie mają wody, prądu i jedzenia. Dzieci pozbawione są dostępu do edukacji.
“Dar dla Aleppo” to inicjatywa zapoczątkowana przez kościoły chrześcijańskie Dolnego Śląska, mająca na celu pomoc zniszczonemu działaniami wojennymi Aleppo.
Celem jest zebranie funduszy, które pokryją koszt remontu oddziału szpitalnego zbombardowanej placówki i wyposażenia go w sprzęt medyczny.
Akcja zainicjowana przez abp. Józefa Kupnego, metropolitę wrocławskiego, kierowana jest do ludzi dobrej woli z całego Dolnego Śląska.
Akcja “Dar dla Aleppo” prowadzona jest wraz z Papieskim Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie,które niesie pomoc w 146 krajach świata, wszędzie tam gdzie ludzie cierpią w skutek prześladowań, działań wojennych, kataklizmów czy ubóstwa.
Fundusze zbierane są na odbudowę szpitala i zakup niezbędnego wyposażenia medycznego dla szpitala św. Ludwika w Aleppo.

Serdeczne podziękowania dla wolontariuszy z Ekonoma!!!

Minęła kolejna zbiórka żywności w Biedronce!!!

Nasi wolontariusze , zaangażowali się po raz kolejny w zbiórkę żywności w Biedronce                              przy ul.Jagielońskiej. Miało to miejsce 25 marca (w sobotę) w godzinach 15-19 .

Serdecznie dziękuję za poświęcony czas i zaangażowanie.
Pozdrawiam serdecznie i bardzo dziękuję.
Zespoł Szkół EkonomicznychPielgrzymka Osób Niepełnosprawnych

 

 

„Maryja uczy nas jak być miłosiernymi”było to hasło przewodnie tegorocznej pielgrzymki.
Kolejna Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych ich rodzin i przyjaciół już za nami.
Już po raz 17 pielgrzymi złożyli pokłon u tronu krzeszowskiej Pani.
3 września wolontariusze Zespołu Szkół Ekonomicznych przybyli do Krzeszowa ,
aby po raz kolejny służyć pomocą przybywającym Pielgrzymom,
ale też by Oni sami mogli pokłonić się Maryi.
Zmęczeni, ale z jakże radosnym sercem wracaliśmy do domu,
w przekonaniu dobrze spełnionej misji na rzecz osób niepełnosprawnych.

Festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka”Bądźmy razem”.

Po raz kolejny obchodziliśmy Dzień Dziecka pod patronatem Biskupa Legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego.

Festyn rozpoczął się o godz.10,Mszą Świętą w Katedrze Legnickiej pod przewodnictwem Biskupa .Przed udzieleniem błogosławieństwa Bożego JE ksiądz Biskup wręczył Dyplom Uznania dla Szkolnego Koła Caritas z Zespołu Szkół Ekonomicznych.

Potem w barwnym korowodzie uczestnicy przeszli do Parku.

Wśród atrakcji na dzieci czekały koncerty i występy artystyczne,wesołe miasteczko, malowanie twarzy, zabawy i gry zręcznościowe a także konkursy z nagrodami, pokaz służb mundurowych i ciepły posiłek. .

Wszyscy uczestnicy otrzymali paczkę upominkową, którą ufundowała sieć sklepów Biedronka.

Impreza zakończyła się około godziny 16. Organizatorzy do wzięcia udziału w zabawie zaprosili wszystkie dzieci wraz z rodzicami, z miasta i powiatu legnickiego, oraz Szkolne Koła Caritas z całej diecezji.

Nasze Szkolne Koło Caritas reprezentowała grupa 30 wolontariuszy ,którzy aktywnie służyli pomocą organizatorowi Festynu.

 

KONKURS FILOZOFII KLASYCZNEJ

10 marca 2016r. odbył się II etap Konkursu Filozofii Klasycznej.

Podczas tego etapu, uczniowie mięli za zadanie wypowiedzieć się w formie pisemnej (rozprawka, esej) na jeden z wybranych tematów:

1. Personalistyczna wizja kultury wyeksponowana na tle innych nurtów filozofii współczesnej.

2. W jaki sposób przez kulturę człowiek dociera do prawdy, dobra

i piękna?

3. Człowiek dla kultury, czy kultura dla człowieka?

Opisz związek zachodzący pomiędzy kulturą a człowiekiem.

Do etapu III wojewódzkiego zakwalifikował się uczeń klasy 1a Dawid Juszkiewicz. Dawid wypowiedział się w formie rozprawki na drugi temat.

Etap wojewódzki odbędzie się we Wrocławiu, 21 kwietnia 2016 r.

Dawidowi życzymy radości w pogłębianiu swojej wiedzy filozoficznej.

Drodzy Nauczyciele, Kochani Uczniowie!

  18 marca w naszej szkole byliśmy świadkami i uczestnikami, niezwykłego i historycznego wydarzenia.

Gościliśmy w swoich murach Symbole Światowych Dni Młodzieży; Krzyż i Ikonę.

Są one szczególnym prezentem dla młodych ludzi z całego świata od naszego Wielkiego Rodaka, św. Jana Pawła II, który zainicjował Spotkania Młodych.

            Przez obecność tych znaków w naszej szkole chcieliśmy uczcić pamięć Św. Jana Pawła II ,a jednocześnie przygotować i zaprosić do przeżycia Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się już w lipcu w Krakowie.

Ten Krzyż pielgrzymuje.

Jest znakiem Chrystusa, który szuka człowieka, przypomina o miłosierdziu.

Jesteśmy pewni ,że spotkanie z tymi znakami pomoże nam na co dzień kształtować w sobie postawę miłosierdzia, tzn. w praktyce życzliwości, koleżeństwa, uczciwości i szacunku dla siebie nawzajem.Młodzież męska w sposób niezwykle uroczysty wniosła krzyż a dziewczęta ikonę do sali gimnastycznej ,gdzie rozbrzmiewał śpiew na powitanie “Krzyżu Chrystusa bądźże pochwalony”. Pani Małgorzata Boczoń dyrektor szkoły w imieniu własnym ,grona pedagogicznego i całej społeczności uczniowskiej dokonała uroczystego powitania symboli ŚDM w” progach” naszej szkoły.Dyrektor szkoły powitała księdza Przemysława Supersona

zastępcę koordynatora generalnego ŚDM diecezji legnickiej.Wszyscy uczestnicy adorowali Krzyż i Ikonę,było to bardzo głębokie i niesamowite przeżycie,z nie jednego oka popłynęła łza wzruszenia.Bóg zapłać za dostarczenie tych niezwykłych duchowych przeżyć.

 

         PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW  DIECEZJI LEGNICKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ

 

Jak każdego roku Maturzyści z naszej diecezji będą wspólnie pielgrzymować do Częstochowy i prosić o potrzebne łaski w dniach matur oraz o mądre decyzje na dorosłe życie. Temat tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Dotknij Miłosierdzia” i nawiązuje do trwającego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia.

Chcemy w ten sposób ukazać młodym drogę do nowego życia w Jezusie Chrystusie, które jest owocem chrztu świętego. Jest to także element duchowego przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w tym roku w Krakowie.

Istotą pielgrzymki jest przeżycie swoistego dnia skupienia oraz doświadczenie wspólnoty wiary w grupie młodych ludzi. Przez lata powstał zwyczaj diecezjalnej pielgrzymki, który chcemy podtrzymywać wspólnym wysiłkiem jako świadectwo wiary i wartości, które przekazujemy młodym oraz znak żywotności Kościoła.

PROGRAM PIELGRZYMKI

21 marca 2016 (Wielki Poniedziałek)

od 10.00  Recepcja – rejestracja grup (przy wejściu do bazyliki);

10.30        Gromadzenie się młodzieży w bazylice, okazja do spowiedzi świętej, zawiązanie wspólnoty i animacja muzyczna (zespół Semen z Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej);

11.00         Konferencja dla młodzieży (w bazylice) pt. Dotknij Miłosierdzia – Ksiądz Krzysztof Dukielski (Krajowe Biuro Organizacyjne Światowych Dni Młodzieży w Warszawie);

 

12.00        Eucharystia w Kaplicy Cudownego Obrazu pod przewodnictwem Księdza Biskupa Marka Mendyka;

– Akt zawierzenia maturzystów Diecezji Legnickiej Matce Bożej Częstochowskiej

14.30        Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich prowadzona przez młodzież maturalną.

 

Środa była dniem ,w którym Jego Ekscelencja ksiądz Biskup Zbigniew Kiernikowski obchodził swoje imieniny.

Katechetka Zespołu Szkół Ekonomicznych im.S.Żeromskiego mgr Jolanta Kwaśny wraz ze stypendystką Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia uczennicą kl.IV A

Anną Bursakowską,złożyły solenizantowi najserdeczniejsze życzenia.

Księdzu Biskupowi życzymy zdrowia, siły i wytrwałości w trudach codziennej posługi pasterskiej.

Życzymy mocy Ducha Świętego, który nieustannie porywa serca do kroczenia drogą świętości;

wiary, która pozwala pokonywać trudności;

nadziei, która nie zawodzi, i miłości, która wszystko zwycięża.

Niech Chrystus Pan – Dobry Pasterz – przynosi siłę, radość i pokój z pełnienia pasterskiej posługi.

Niech umacnia Księdza Biskupa w głoszeniu i czynieniu miłosierdzia, które otwiera na Boga i Jego miłość.

 • Witam was bardzo serdecznie!

  Nie tak dawno obchodziliśmy Święta Bożego Narodzenia, witaliśmy Nowy Rok.

  A o to dziś 25.01.2016 r.Świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka w Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych przy ul.Grabskiego w Legnicy.

  Sami przyznacie, że wspaniale rozpoczynamy Nowy Rok,zwłaszcza, że jest to rok Miłosierdzia.

  Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w dzisiejsze spotkanie.

  Zarówno osobom , które wystąpiły z programem artystycznym, jak i tym , którzy zadbali o słodki upominek i nie tylko.

  Dziękuję za to, że mogliśmy być u Babć i Dziadków razem.

  To dzięki wspaniałej młodzieży z Ekonoma u nie jednej Babci i nie jednego Dziadka na twarzy promieniał uśmiech a w oku pojawiła się łza radości.

Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej. Temat przewodni tegorocznej olimpiady to

„Święty Jan Paweł II – wychowawca młodych pokoleń”. Naszą Szkołę reprezentowały dwie uczennice:

Anna Bursakowska z kl.IV oraz Klaudia Piątek z kl.II.

W Etapie Diecezjalnym Olimpiady wzięło udział 59 uczniów z 35 szkół ponadgimnazjalnych.

Etap Szkolny Dzień 6 stycznia 2016r był wolnym dniem od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

 

 
Dzisiejsza niedziela dostarczyła wiele emocji i niespodzianek.
Szkolne Koło Caritas również przyłączyło się do grona ludzi chcących pomagać najbardziej potrzebującym.Przekazaliśmy na licytację WOŚP maskotki a ich dochód będzie przeznaczony na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.Mamy nadzieję ,że maskotki się spodobają dzięki czemu podczas licytacji uda się je zlicytować i pozyskać środki finansowe .Będziemy śledzić za jaką kwotę zostały zlicytowane.

Dzień 6 stycznia 2016r był wolnym dniem od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

Od strony duchowej przeżywaliśmy wielką uroczystość Objawienia Pańskiego-Trzech Króli.

Większość z nas uczestniczyła w orszaku Trzech Króli.

Bardzo się cieszę ,że wśród uczestników byli nauczyciele i uczniowie z naszej Szkoły.

Serdeczne Bóg zapłać za świadectwo wiary.

 

1.Bal Osób Niepełnosprawnych był ostatnim przedsięwzięciem w które zaangażowało się Szkolne Koło Caritas w bieżącym roku.Następny Bal już niedługo za 365 dni.Dlatego już dziś warto rozpocząć przygotowania.

2.Drodzy Wolontariusze!

Z niewielkimi problemami ,ale udało mi się tuż przed końcem roku zawieźć zebrane i zakupione dary dla podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Oddział Noclegowni i Punkt Opieki nad Samotną Matką i Dzieckiem przy ul.Przemysłowej 5 w Legnicy.Wśród zawiezionych rzeczy była odzież dla dzieci i dorosłych,pościel,wanienki do kąpania niemowląt,nocniczki,przewijak i pampersy.Cieszę się ,że dzięki waszej pomocy i zaangażowaniu udało nam się zrobić upominek Mikołajkowo-Świąteczno-Noworoczny.Liczę ,że dalej będziecie się angażować,bo jak sami wiecie i widzicie,że warto!

3.MOI DRODZY!!!

Zakończyliśmy stary rok ,dzieląc się z innymi tym czym mogliśmy.

Ponieważ zawsze piszę i mówię o tym co ,czynimy dla naszych bliźnich braci i sióstr,tym razem opiszę o tym co zrobiliśmy dla zwierząt.

W kilka dni tuż przed końcem roku tj.29 grudnia zawieźliśmy: koce,kołdry,poduszki itp.,dla psiaków za Schroniska dla

Zwierząt przy ul.Ceglanej w Legnicy.Zbliżają się dni niskich temperatur,mam nadzieję,że nasze dary ogrzeją boksy psiaków.

Dnia 22 grudnia br.w naszej Szkole ,klasy miały swoje Wigilie.

Rok rocznie młodzież pod opieką swoich wychowawców, bardzo uroczyście obchodzi ten dzień.Tradycyjnie na stołach znalazły się potrawy,które zazwyczaj spożywamy podczas Wigilii w naszych domach.

Jako ,że obchodzimy Rok Miłosierdzia poczyniliśmy pewne kroki -wręcz podjęliśmy konkretne działania ,aby dzielić się miłosierdziem z potrzebującymi.

Szkolne Koło Caritas zorganizowało zbiórkę żywności z przeznaczeniem dla dzieci z Domu Dziecka w Jaworze oraz dla korzystających z posiłków Międzyparafialnej Stołówki Charytatywnej przy ul.Dmowskiego 15 w Legnicy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły za to ,że zechcieli podzielić się:ciastem ,owocami,napojami,uszkami,krokietami i innymi smakołykami.

Bóg zapłać!

 

Drodzy uczniowie i  wolontariusze!

Tegoroczne obchody Dnia Wolontariusza to :

* Loteria Fantowa”I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”

* Sprzedaż ciasta i napojów

oraz odwiedziny w Centrum Wolontariatu

Caritas Diecezji Legnickiej

“Dzielmy się MIŁOŚCIĄ”

ul. Poselska 14-16

59 – 220 Legnica

Uczestnicząca w tegorocznych obchodach grupa wolontariuszy miała możliwość zwiedzić

S A M A R Y T A N I N

 

Ośrodek Edukacyjno-Opiekuńczy

CARITAS Diecezji Legnickiej

 

Zobaczyć jak wygląda opieka nad chorymi i starszymi osobami.

Chodzi tu nie tylko o opiekę od strony medycznej;lekarza ,pielęgniarki,rehabilitanta ale również kapłana.

Nie można oczywiście pominąć wolontariuszy ,którzy również włączają się w pomoc.

Oby ludzi wielkiego Miłosierdzia w Roku Miłosierdzia było jak najwięcej.

Witajcie moi drodzy!

Wielu z Was wypoczywało w sobotę (13.12.2015r),wielu czytało książki czy też przygotowywało się do zajęć na poniedziałek.

Są w waszym gronie i takie osoby ,które to wszystko co wymieniłam robią ,ale oprócz tego znalazły czas na dzielenie się nim dla potrzebujących, poprzez włączenie się w zbiórkę żywności w Biedronce.

Serdeczne podziękowania za poświęcony czas.Mam nadzieję,że wasze koleżanki będą dla was wzorem do czynienia Miłosierdzia w Roku Miłosierdzia.

Witam was drodzy uczniowie!!!

Dziękuję za włączenie się w Loterię Fantową:”I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”

,która zorganizowana została przez Szkolne Koło Caritas już po raz drugi.

Zarówno wolontariusze jak i cała społeczność uczniowska spisała się na medal.

W rozpoczętym Roku Miłosierdzia okazaliście bardzo dużo Miłosierdzia zakupując losy.

Dzięki Wam i Waszym rodzicom za to ,że na tegoroczne Święta Bożego Narodzenia będziemy mogli

zakupić upominek Świąteczny dla podopiecznych Punktu Opieki nad  Samotną Matką z Dzieckiem w Legnicy.

Dziękujemy wam raz jeszcze.

 Caritas loteria

 

XVI Pielgrzymka Osób niepełnosprawnych-Krzeszów – ZDJĘCIA

 

 

Skip to content