Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

W dniu 13 października 2015 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji w sali gimnastycznej odbyło się uroczyste spotkanie wszystkich pracowników szkoły, rodziców i uczniów, przygotowane przez Samorząd Uczniowski oraz młodzież z klasy 1T, 1H, 2T, 2H, 4F, oraz 4H. W tym roku spotkanie rozpoczęło się piosenką „Nic do stracenia”

w wykonaniu naszego szkolnego zespołu złożonego z debiutantek z kl. 1T i 1H, oraz „starych” gwiazd z kl. 2T. Wraz z nimi gościnnie wystąpił niezawodny Aleks Łabiński, absolwent kl. 4A, z którym ciężko się nam rozstać.

W imieniu Samorządu Uczniowskiego oraz całej Społeczności Uczniowskiej życzenia do grona pedagogicznego oraz wszystkich pracowników szkoły skierowali Ala Rudowicz z kl. 2B oraz Jarek Wierzbicki z kl. 2H, którzy podziękowali za codzienny trud, pełną poświęcenia pracę, cierpliwość, serdeczność oraz wyrozumiałość okazywane uczniom każdego dnia. Debiutując w roli prowadzących spisali się na medal! Dla wszystkich zebranych piosenkę z repertuaru zespołu Sound’n’Grace pt. „Dach”

w brawurowy sposób wykonał nasz zespół.

W drugiej części uroczystości głos zabrała Pani Dyrektor ZSE Małgorzata Boczoń, która złożyła życzenia i podziękowała wszystkim nauczycielom za trud, poświęcenie i zaangażowanie, pracownikom obsługi i administracji za rzetelną i solidną pracę

a także Rodzicom, dla których szkoła i jej problemy są ich szkołą i ich problemami. Pani Dyrektor wręczyła nagrody wyróżnionym nauczycielom oraz innym pracownikom szkoły.

W dalszej części uroczystości głos zabrał przedstawiciel Rady Rodziców, który na ręce Pani Dyrektor złożył wszystkim nauczycielom życzenia zdrowia, zadowolenia, satysfakcji zawodowej, pomyślności w życiu osobistym oraz samych dobrych dni w całym roku szkolnym.

Kolejnym punktem uroczystości była przygotowana przez Samorząd Uczniowski Gala „Stefanki 2015”, którą poprowadziła najlepsza para prezenterska w szkole Kornelia Cielińska z kl. 4F oraz Kacper Skarbek z kl. 4H. Cała społeczność uczniowska doszła do wniosku, że również chciałaby nagrodzić swoich nauczycieli. Stąd zrodził się pomysł przyznania szczególnych wyróżnień, które na cześć patrona szkoły otrzymały nazwę „Stefanków”. Nagrody przyznane zostały w 9 kategoriach m.in. „Gorący uśmiech”, „Super zawodowiec”, „Żartowniś 2015”.

Wszyscy nagrodzeni otrzymali statuetkę „Stefana” oraz wysłuchali wykonanej specjalnie dla nich piosenki z repertuaru zespołu Enej „Kamień z napisem Love”.

Na zakończenie imprezy jeszcze raz wystąpił nasz niezawodny zespół, który wykonał piosenkę z repertuaru zespołu Sound’n’Grace pt. ”Na pewno ”.

Dzięki zaangażowaniu organizatorów i wszystkich uczestników wrażenia z uroczystości pozostaną w naszej pamięci na długo,

a gala wręczenia kolejnych „Stefanków” już za rok!

Facebook